AB testing, Współczynnik konwersji

Strona, która zachęca do zakupu

O tym, czy konkretny klient zdecyduje się dokonać zakupu, decyduje wiele różnych czynników. W pierwszej kolejności musi on dowiedzieć się o ofercie, czemu w przypadku handlu internetowego służy e-marketing. Następnie potencjalny klient powinien wejść na stronę konkretnego sprzedawcy i po zapoznaniu się z jego propozycjami wybrać coś dla siebie. Wówczas współczynnik konwersji rośnie, a handlowiec obserwuje wzrost sprzedaży. Wielkie znaczenie ma tu jednak sama strona internetowa. Warto poddać ją testom AB, aby upewnić się, że wybrany projekt jest najlepszy z możliwych.

Projekt zwracający uwagę

O tym, czy konkretny klient zdecyduje się dokonać zakupu, decyduje wiele różnych czynników
Autor zdjęcia: MorseInteractive

Wielu przedsiębiorców zakłada, że najważniejsza jest dobrze widoczna i ciekawa reklama, umieszcza na stronach często odwiedzanych zarówno przez wiernych, jak i potencjalnych klientów. To prawda, że bez takiej promocji raczej się nie obejdzie, ale równie istotne jest to, na co napotka odbiorca po kliknięci w daną reklamę. Jego oczom ukaże się witryna sprzedawcy. A ewentualna transakcja dojdzie do skutku, jeżeli klientowi spodoba się strona. Powinna mieć ona nie tylko atrakcyjny wygląd pod względem grafiki. Musi być natomiast także intuicyjna w działaniu. Konsument bez problemu odnajduje na niej niezbędne odnośniki, w prosty sposób może też porównać różne propozycje. Wtedy szansa na to, że współczynnik konwersji będzie rósł jest spora.

Strona, która zapada w pamięć

Współcześni ludzie to jednostki dosyć niecierpliwe. Rzadko który konsument czyta długi opis produktu. Interesują go natomiast zdjęcia. Dlatego tych ostatnich powinno być jak najwięcej. Muszą ukazywać produkt lub usługę w dobrym świetle, ale także pokazywać je z wielu różnych stron. Klient chce mieć bowiem przekonanie, że warto wydać pieniądze na dane dobro. Wysokość wskaźnika konwersji to jeden z determinantów oceny witryny internetowej.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *